Czy klinika ginekologiczna przeprowadzająca zabieg aborcji i usuwania ciąży oferuje transport dla pacjentek?

Wiemy już doskonale, że aborcja zarówno w Czechach, jak i na Słowacji jest nie tylko legalna, ale również dostępna także dla kobiet z Polski, które chciałby z niej skorzystać. Co więcej, niejedna klinka aborcyjna znając sytuację panującą w naszym kraju i chcąc jak najskuteczniej pomagać kobietom prowadzi swoją działalność w miejscowościach niedaleko polskiej granicy.

Mimo to, wiele kobiet planujących przerwanie ciąży ma poważne obawy. Są one jak najzupełniej uzasadnione – nierzadko są to panie w trudnej sytuacji, które dodatkowo muszą przejechać cały kraj, by dostać się do kliniki. Nic więc dziwnego, że część z nich zastanawia się jaki transport wybrać. Rozwiązań jest co najmniej kilka. Pozwól, że przedstawimy je i omówimy pokrótce

Pierwszym, najwygodniejszym dla pacjentki rozwiązaniem jest oczywiście przejazd własnym samochodem. Zarówno Czechy, jak i Słowacja mają dobre połączenia komunikacyjne z Polską a stan dróg jest zadowalający. To szybkie i bezpieczne rozwiązanie. Warto jednak mieć świadomość, że w takiej sytuacji kobiecie powinna towarzyszyć druga, bliska osoba, która również posiada prawo jazdy. Dlaczego jest to tak istotne? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Podczas zabiegu usuwania ciąży stosuje się znieczulenie ogólne, po którym pacjentka przez dwanaście godzin nie powinna prowadzić pojazdów mechanicznych, w tym również samochodów. Co więcej, część kobiet w związku z przeprowadzonym zabiegiem może odczuwać osłabienie (w wyniku utraty krwi oraz podanemu znieczuleniu) lub niewielkie dolegliwości. Samodzielne prowadzenie pojazdu w takiej sytuacji mogłoby więc stwarzać zagrożenie. Oczywiście, jeśli pacjentka nie ma nikogo, kto mógłby jej towarzyszyć a mimo to zamierza przyjechać własnym samochodem – może to zrobić. Wówczas powinna jednak wynająć nocleg na chociaż jedną noc. Na szczęście, nie ma z tym problemu, ponieważ praktycznie przy każdej klinice aborcyjnej znajdują się obiekty noclegowe. Musimy jednak mieć świadomość, że jest to dodatkowy koszt dla kobiety.

Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z publicznego transportu – pociągów i autobusów. Istnieje sporo połączeń komunikacyjnych, które pozwalają nam dotrzeć z Polski do Czech lub Słowacji. Niestety, rozwiązanie to ma kilka minusów. Przede wszystkim powrót publiczną komunikacją po wykonanym zabiegu może być dla kobiety dość niekomfortowy. Co więcej, czasem trudno znaleźć jest bezpośrednie połączenie, co wiąże się z koniecznością przesiadek. Tymczasem zarówno odjazdy pociągów, jak i autobusów nie zawsze są ze sobą zgodne co może oznaczać np. kilkugodzinne oczekiwanie i wydłużenie podróży, co czyni ją zdecydowanie mniej komfortową.

Wiedząc o tym, kliniki w Czechach i na Słowacji wychodzą na przeciw potrzebom swoich pacjentek i oferują im transport obejmujący zarówno dojazd jak i powrót do Polski. To idealne rozwiązanie dla pań, które nie posiadają własnego środka transportu lub obawiają się długiej podróży. Co ważne, rozwiązanie takie nie jest również kosztowne, ponieważ transport odbywa się kilkunastu osobowymi busami, dzięki czemu koszty dojazdu są dzielone przez wszystkie pacjentki. Aby skorzystać z możliwości przejazdu do kliniki wystarczy poinformować o tym konsultanta podczas umawiania się na wizytę. Z rozwiązania takiego może skorzystać każda zainteresowana pacjentka. Transport odbywa się z kilku różnych miast w Polsce. Pacjentka z wyprzedzeniem zostaje poinformowana o miejscu oraz godzinie odjazdu autobusu do kliniki. Wszystko odbywa się w pełni bezpiecznie a jednocześnie z dyskretnie. Panie, które chcą skorzystać z takiego rozwiązania mogą więc czuć się w pełni bezpiecznie.

Podsumujmy więc najważniejsze informacje dotyczące transportu do kliniki w Czechach i na Słowacji. Każda kobieta, która chce skorzystać z tej możliwości powinna pamiętać, że:

  • Każda klinika ginekologiczna w Czechach oraz na Słowacji udostępnia swoim pacjentkom możliwość skorzystania z środka transportu.
  • Oferowany jest przejazd w obie strony, dla pań które zgłoszą takie zapotrzebowanie klinice, podczas rozmowy z konsultantem.
  • Pacjentki zostają z wyprzedzeniem poinformowane o miejscu wyjazdu busa, oraz dacie i godzinie przejazdu.
  • Istnieje również możliwość przyjazdu do kliniki we własnym zakresie – np. własnym samochodem.

Wiemy już więc, że kobiety, które chcą wykonać aborcję za granicą i nie mają możliwości dojazdu mogą liczyć na pomoc. Jak jednak odbywa się ten transport w praktyce? Przede wszystkim, tak jak wspominaliśmy, każda kobieta, która chce skorzystać z dowozu do kliniki powinna zgłosić to konsultantowi podczas rozmowy telefonicznej. Musimy mieć świadomość, że liczba miejsc w pojazdach kliniki jest ograniczona, dlatego wcześniejsze powiadomienie jest niezbędne, by zapewnić miejsce dla każdej pacjentki.

Jeśli chodzi o koszty przejazdu do kliniki oraz powrót do Polski są one różne w zależności od placówki oraz miejsca docelowego i startu w Polsce. Niektóre z klinik wliczają transport w cenę, najczęściej jednak trzeba przygotować się na dodatkową opłatę wynoszącą kilkaset złotych.

Transportem zajmują się doświadczeni kierowcy, którzy doskonale znają trasę, dzięki czemu pacjentki mogą czuć się bezpiecznie a podróż przebiega szybko i sprawnie. Warto wspomnieć również o flocie pojazdów, jakimi dysponują kliniki aborcyjne. Są to nowoczesne busy, zapewniające komfortowe warunki. Wygodne siedzenia i spora ilość miejsca pozwala pacjentkom w dogodnych warunkach dostać się na miejsce oraz wrócić do domu. Co ważne, auta są całkowicie dyskretne. Nie znajdziesz na nich napisów czy reklam, które mogłyby sugerować innym gdzie zawożą swoich pasażerów. Również kierowcy wyróżniają się pełnią dyskrecji, taktu i empatii. Nie musisz więc obawiać się zadawania pytań czy ocen. Przekonało się o tym już setki kobiet, które skorzystały z możliwości transportu. Znaczna większość z nich ocenia, że był to dobry wybór, dzięki któremu sprawnie, szybko i co najważniejsze bezpiecznie dotarły na miejsce. Nie sposób nie wspomnieć bowiem również o tym, że samochody dojeżdżają bezpośrednio do kliniki oraz stamtąd odbierają pacjentki po odbytych zabiegach. Kobiety nie muszą więc w żaden sposób martwić się o dodatkowe środki transportu czy poszukiwanie miejsca docelowego.

Jeśli więc planujesz wykonanie aborcji i nie masz możliwości dotarcia własnym samochodem wybór transportu oferowanego przez klinikę jest z całą pewnością bardzo atrakcyjną alternatywą, która powinna spełnić wszystkie twoje oczekiwania.
Jeśli jeszcze nie rejestrowałaś się na wizytę w klinice powiedz o konieczności skorzystania z dojazdu podczas pierwszej rozmowy z konsultantem. Jeśli jednak masz już umówiony termin, koniecznie skontaktuj się telefonicznie raz jeszcze. Pracownicy kliniki zrobią wszystko, by znaleźć dla ciebie transport w dogodnym terminie, dzięki czemu bez trudu dotrzesz na miejsce. Bezpieczeństwo i komfort pacjentek są bowiem dla nich najwyższym priorytetem. Możesz więc liczyć na pełnię pomocy w przypadku dojazdu do kliniki.